top of page

ASC DUYURU

- OMEGA 61 olarak firmamızın Trabzon bölgesindeki Arsin projesi için ASC denetimimiz 20-21-22 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

- BOZ SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM PAZARLAMA ALABALIK YETİŞTİRİCİLİK TESİSİ olarak 23-24-25 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Omega61 Arsin tesisimiz için 6 Mayıs 2024 tarihinde ASC paydaş toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantımız tüm paydaş ve katılımcılara açıktır. Katılımınızı rica ederiz.

Toplantı saati: 14:30

Toplantı yeri: Omega61 Arsin Çiftlik Liman Tesisi

Mehmet Boz- gümüş tesisimiz için 3 Mayıs 2024 tarihinde ASC paydaş toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantımız tüm paydaş ve katılımcılara açıktır. Katılımınızı rica ederiz.

Toplantı saati: 14:30

Toplantı yeri: Mehmet Boz Torul Tesisi

      OMEGA61

  1. 2023 yılı içerisinde Omega61 ve grup şirketlerimize ait alabalık ve levrek çiftliklerinde toplu balık ölümü veya balık kaçışı vakası yaşanmamıştır. Açıklanamayan farklar sayım teknolojilerinden kaynaklandığı belirlenmiştir.

  2. Omega şirketimize ait çiftliklerimizde sayım teknolojileri doğruluk oranı 2023 yılı için %98.9 olarak hesaplanmıştır. Proje bazında açıklanamayan ölümlerimiz %1,1 olmuştur.

  3. 2023 yılında Omega61 şirketimize ait alabalık ve levrek çiftliklerinde herhangi bir hastalık salgını, balık kaçışı veya kritik seviyede tehlike altındaki hayvan ve memelilere zarar verme vakası yaşanmamıştır.

  4. Tesisimizde ilaç uygulaması yapılmamaktadır.

  5. Yerel yetkililer ve ASC komitesi, nesli tükenmekte olan hayvan ve /veya memelilerin zarar görmesi durumunda, ilaç kullanımlarında olası balık kaçışları ve kaçış miktarı hakkında bilgilendirilecektir. Bilgiler ayrıca omega61suurunleri.com adresinde yayınlanacaktır.

​   MEHMET BOZ

  1. Boz Su urunleri Uretim pazarlama Alabalik Yetistiricilik Projesi kapsamında herhangi bir salgın hastalık yaşanmamıştır.

 

   2.Boz Su urunleri Uretim pazarlama Alabalik Yetistiricilik Projesi kapsamında nesli tükenmekte olan nesli tehlike altında olan hiçbir hayvana veya memeliye zarar verilmemiştir.

 

   3.Boz Su urunleri Uretim pazarlama Alabalik Yetistiricilik Projemizde sayım teknolojileri doğruluk oranı 2023 yılı için %99,80 olarak hesaplanmıştır. Proje bazında açıklanamayan ölümlerimiz %0,20 olmuştur.

 

   4.Boz Su urunleri Uretim pazarlama Alabalik Yetistiricilik Projesinde, 2023 senesinde ve 2024 senesinde kaçış olmamıştır.

    5.Tesisimizde ilaç uygulaması yapılamamaktadır.

 

Yukarıdaki durumlardan herhangi biriyle karşılaşılması durumunda Yerel yasal otorite ve ASC komitesi bilgilendirilecek. Bilgiler omega61suurunleri.com adresinden yayınlanacaktır.

bottom of page